Vítejte na stránkách moderní pražské veterinární kliniky CENTRALVET v Hostivaři

Adresa

Na Plískavě 106/21
102 00  Praha – Hostivař

Otevírací doba

Po – Pá: 7:30 – 21:00 hod

Telefon

+420 731 477 996
+420 602 419 335

a

Kosmetika pro psy a kočky

Naši mazlíčci také potřebují pravidelnou péči o srst, uši nebo zuby.

Rozmanitost plemen psů a koček udává u každého individuální požadavky na péči.

Co by u Vás doma nemělo chybět?

Šampon

Psi a někdy i kočky potřebují osprchovat, vyčistit srst od prachu, bláta, či pylu. Na trhu najdete širokou řadu šamponů, abyste mohli vybrat pro Vašeho mazlíčka ten správný (pro štěňata, pro dlouhosrstá plemena, pro kočky nebo zvířata s citlivou kůží).

Nikdy nepoužívejte šampony a mýdla pro lidi. Způsobují u zvířat vysušovaní kůže a podráždění.

Roztok na čištění uší

Především plemena s visícími boltci trpí často na záněty způsobené hromaděním mazu a zapařením. Roztok rozpouští maz a usnadňuje jeho odstranění a zklidňuje podrážděný zvukovod. Rozpuštění mazu a jemná masáž dostane špínu i z hlubší části ucha. Nikdy neodstraňujte maz suchými tamponkama a z částí ucha kam nevidíte.

Kartáč na srst

Vhodný typ kartáče Vám poradí v salonu, na veterině nebo v petshopu. Závisí na délce a typu srsti Vašeho psa nebo kočky. Pro krátkosrstá plemena jsou vhodné gumové kartáče, které jenom promasírují kůži a odstraní uvolněné chlupy. Pro dlouhosrstá plemena jsou k dispozici různé hřebeny a kartáče, na vyčesávání podsady je vhodný speciální kartáč (furminátor).

Zubní kartáček a zubní pasta

Péče o zuby u psů a koček by měla být samozřejmostí, především u malých plemen a zvířat s deformovanou čelistí. Kartáček musí být měkký. K dostání jsou také prstové kartáčky, jejichž použití je ještě jednodušší. Psi a kočky zubní pastu polykají, proto vždy používejte veterinární výrobky. Jsou stravitelné, zvířatům chutnají a díky obsahu enzymů snadněji odstraňují plak. Lidské pasty jim navíc mohou poškodit sklovinu, díky jinému složení.

Čistič očního okolí

Pokud trpí Vaše zvířátko výtokem z očí (častý u perských koček, yorkšírů..) je nutno čistit jeho okolí. Nečistoty mohou být zdrojem infekce pro oko. Je celá řada specializovaných přípravků (Čistič očního okolí, Oční péče Trixie, Odstraňovač očního výtoku).

Kleště na drápky

Pokud to zvládnete, můžete svému mazlíčkovi zkracovat drápky sami.

Balzám pro ošetření tlapek

Ve městě, kde jsou chodníky a cesty v zimě posypané solí je nutností (Balzám na tlapky, Footprotect emulze, Mast na tlapky Trixie, Winterpad, Pawvax..).

Centralvet

Na Plískavě 106/21, Praha 15 – Hostivař, 102 00

E-mail

centralvet@seznam.cz

Telefon

+420 602 419 335

Ordinační hodiny

Po-Pá 7:30-21:00 hod

Od 11:00 do 15:00 hod pouze pro objednané

Facebook

Sledujte nás

Zásady zpracování osobních údajů a Cookies

© 2023 CENTRALVET, s. r. o.  Website by StellaDigital